| Corina_6907 a întrebat:

Cam cat costa un labrador [pui]?:-s
Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Onutsu a răspuns:

Uite niste anunturi :
Vand urgent, din lipsa de spatiu, catelusa labrador neagra de 1 an, cuminte si ascultatoare cu copii, cu carnet de sanatate. Tel : 0721417042 (Timisoara)- 250 lei

vindem pui labradori ciocolatii, aurii, negri > proveniti numai din parinti cu pedigree atent selectionati pentru insotiti de CONTRACT CU VALOARE JURIDICA DE GARANTIE VETERINARA SI TIPICITATE POST - VANZARE, carnet de sanatate, brosura privind alimentatia in primele luni de viata, CIP IMPLANTAT - PASAPORT; LIVRARI IN TARA in conditii de maxima igiena si siguranta la transport cu autoturisme autorizate d.s.v. 0723.992.155 (un consilier de vanzari va asteapta zilnic online pe site cu informatii suplimentare) SINGURA IUBIRE CARE SE CUMPARA!- Bucuresti - 200 euro(8 milioane)

Preturile sunt de la 200-250 lei in sus. :P gasesti aici http://www.publi24.ro/anunturi/?pag=1&cu=vand+labrador

5 răspunsuri:
| alinush_3461 a răspuns:

Pai in jur de 80-120eurowinking

| Stefy2011 a răspuns:

Depinde De Unde Il Iei.Dar Sa Stii ca Nu E Ieftin E Destul de scump big grin In Jur De 700 Ron Noi

| Stefy2011 a răspuns:

Descriere : Labrador Retriever-ul este un caine solid construit si foarte activ. Are solduri late si postrerior bine muscularizat. Este usor de dresat si prietenos cu copiii si cainii. Labradorul are un caracter placut, fiind loial si foarte bun de lucru. Nu ar trebui niciodata sa fie agresiv. Un caine excelent atat pentru vanatoare cat si pentru familie.

Inaltime : Mascul : 57 - 62 cm. Femela : 55 - 60 cm.

Greutate : Mascul : 27 - 34 kg. Femela: 25-32 kg.

Culori : Negru, auriu, ciocolatiu.

Roba : Adunata, scurta, deasa si uniforma.

Temperament : Receptiv, prietenos, non-agresiv, inteligent.

Comportament fata de copii : Este devotat familiei si gata sa le faca pe plac.

Comportament fata de alte animale din casa : Se intelege foarte bine.

Atributii speciale : Sporturi in camp deschis, ghid pentru orbi, identificare droguri, caine de companie si multe altele.

Paza : Nivel ridicat.

Protectie : Nivel mediu-scazut.

Intretinere si dresaj : Necesita mult exercitiu si nu trebuie tinut inchis intr-un spatiu limitat. Perierea minima si usoara va tine roba in conditie foarte buna. Are nevoie de contact zilnic. Iubeste inotul si activitatile ce implica exercitii riguroase. Puii sunt usor de crescut si trebuie socializati cu oamenii inca de la varsta frageda.

Grad de inteligenta : Nivel foarte ridicat.

Obedienta : Nivel ridicat.

Rezolvarea problemelor : Nivel mediu.

Activitate : In exterior – Nivel mediu. In interior – Nivel ridicat.

Mediu indicat : Fie ca e zona urbana sau rurala Labradorul se descurca de minune atata timp cat are parte de exercitiul zilnic pentru a-si consuma energia si pentru a-si mentine sanatatea. Viitorul proprietar al unui Labrador trebuie sa stie ca va trebui sa petreaca destul timp zilnic pentru joaca, dresaj si exercitii.

Probleme de sanatate : De obicei dificile. Potential pentru displazie de sold, epilepsie, alergii de piele si atrofia retinei.

Medie de viata : 10 - 12 ani.

Numar de pui pe cuib : 7 - 8.

Tara de origine : Canada.

Istorie : Labradorul a fost adus din Anglia in insulele Newfoundland ( Terranova), Canada, la inceputul secolului XIX. Aceasta rasa lucra cot la cot cu oamenii adunand pesti din plasele pescarilor sau aportand pasari din apa. La inceput Labradorii erau numai negri, astazi cei aurii au devenit foarte populari si ramane o rasa foarte populara.

Clasa : Caini de vanatoare.

| Paul7419_6421 a răspuns:

Pai cauta si tu pe internet si e maxim 150 de euro dar daca cauti bine gasesti super frumosi care sunt oferiti spre adoptie(nnu costa nimic)

| ExpertAnimals a răspuns:

Pet shop-17 mil
crescator-intre 1-5 mil