| Papusika27 a întrebat:

Cateaua mea are un an si 3 luni si vreau sa ii fac baie (precizez ca cateaua este la tara ) in trecut am mai spalat-o cu sampon pentru caini dar ma intrebam daca as putea sa o spal cu gel de dus sau sampon pentru par.

Răspuns Câştigător
| Λησηумσцѕ a răspuns:

Indicat e sa o speli cu sampon special pentru catei. Acum depinde de gelul de dus sau de sampon dar poate sa apara si efecte secundare de la ele cum ar fi:
- caderea parului catelusei
- senzatie de scarpinare continuu
In concluzie foloseste asa numitul "Samponul Catelusilor".
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

1 răspuns:
| Antonya15 a răspuns:

Daca catelusa nu este sensibila o poti spala cu un sampon care nu ustura. (sampon pentru bebelusi)