Întrebare recomandată | Anonim20000000 a întrebat:

Pot sa spăl un câine pui cu șampon pentru câini adulti? L-am spălat acum 2 zile dar nu aveam șampon și nu s-a curățat bine.Are ceva dacă il spăl azi?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu conditia sa-l clatesti cu foarte multa apa calda duap spalare si sa-l tii in casa in ziua respectiva, ca de-l dai iarna afara, face penumonie si moare.

| sierra1 a răspuns:

Nu-i problemă, dă-i 'nainte numai să nu-l bagi in mașina de spălat

| Sophieka a răspuns:

Normal ca nu se poate spala bine doar cu apa.

Nu are nimic daca il speli odata cu sampon pentru caini adulti.

Sa il iei in prosopel si sa il usuci apoi cu uscatorul si sa nu il mai scoti astazi afara.

| carevaescu a răspuns:

Daca nu are chimicale prea dure pentru el, si nu are substanțe medicamentoase gen anti purici, il poti folosi fara grija.