| Help4All a întrebat:

Buna TPU Ce carlig imi trebuie la pescuit pentru crap de 2 sau 3 kg adica ce marime sa aiba carligul 1, 2,3...15 si mentionez ca la pluta dau funda si vot!

Răspuns Câştigător
| pasareacenusie a răspuns:

Salut... pescuiesc de 15 ani si am mai invatat cate ceva.winking ..pentru pestii rapitori de 2 kg se pune carlig de 12, iar la cei omnivori se pune carlig cu 1 numar sau 2 mai mici Si iti si explic de ce, pestii rapitori se reped mai repede catre momeala si deschid gura repede si ager, pe cand cei normali se hranesc linistit si se inteapa mai usor de acul mai finut, fir intins prietenehappy