| LaraMaya a întrebat:

ce mananca broastele testoase de apa si de uscat, am gasit una in curte..si e pui. dupa cum vad eu..imi spuneti si mie? va rog

6 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Cele de uscat mananca carne de pui, pestisori, viermi, rame, iar cea de uscat chiar nu stiu.

Insa trebuie sa te asiguri ce fel de broasca e sa ii asiguri anumite conditii. Daca ii faci o poza si mi-o trimiti iti spun eu de care e.

Pa, pa!

| anutza a răspuns:

Exista la farmaciile veterinare bucatele de peste special pentru broscute

| LaraMaya explică:

Scuze pentru categorie dar nu stiam la care sa pun.big grin

| Sup3rN0va a răspuns:

Cele de uscat mananca fructe+legume dar nu tari sa le poata mesteca si inghiti.
Si mai mananca si salata.
Insa nu e doar ierbivora cam orce testoasa mai mananca si carne cum a spus si restul insecte, viermi, ..etc carne dar fiarta si se gaseste la magazine destula mancare pentru testoase.
Tu de care ai de uscat sau de balta?

| stefioctavia a răspuns:

Buna am si eu broscute testoase acasa si eu le dau de la petshopuri este niste mancare ca niste creveti mici de tot si se cheama gammarussi e foarte buna.broastele mele o adora.

| mirunamyru a răspuns:

Mananca niste pestisori mici uscati...ele sunt carnivore.