| Aly359 a întrebat:

Buna TPU credeti ca sunt cam scunda la 11 ani - am 1.50 inaltime? dar grasa am 51 kg?

Răspuns Câştigător
| Zoet a răspuns:

Buna.
Scunda nu mi se pare ca estiwinking

Grasuta, poate big grin. Dar asta se rezolva. Faci miscare, maximum 30 de minute. O idee simpla ar fi sa faci gimanastica dimineata. Si incerca sa reduci continutul de grasimi din alimentele pe care le consumi.

Depinde acum. Poate tu arati bine. Noi nu avem de unde sa stim.

Eu cred, ca daca erai mai mica in statura, era mai grav. Dar asa poate tie iti sta bine asa.

Doar nu toti devenim fotomodelewinking.
Lasa ca e bine. Doare cateva kilograme dar jos, si se rezolva.

Pe curand. wave
Sper ca te-am ajutat kiss

18 răspunsuri:
| DoDo a răspuns:

La 1. 50 La 11 ani nu esti scunda si ai greutatea potrivita! fundita? Si eu la 11 ani eram la fel acu am 1. 5 si 55 kg

| DoDo a răspuns:

Si...nu trebuie sa te preocupe asa ceva si eu cand eram copil credeam ca voi fi mica de statura dar acum nu sunt! Nu trebuie sa te preocupe asta! Atata timo cat ai ceva in cap si te poti descurca este ff bine! Da-o incolo de inaltime cat te faci te faci! Nu asta e important in viata ca degeazba esti inalt daca dai cu matura pe jos! Nu trebuie sa te complexseze asta stai linistita nu conteaza asta! Uite mama mea e mica de statura are 1. 50 inaltime dar este patroana de moll da mama mea si crede-ma ca ea are de-aface cu toate fetele inalte dar ele nu au ajuns ca mami! Dar nu ma laud dar ti-am dat exemplu fetele mici intotdeauna ajung bine in viata si cele inalte dar rar! Lady Gaga are 1. 55 si este foarte cunoscuta foloseste un program care o face inalta ti-am mai dat un exemplu fundita?

| DrugFree a răspuns:

Nu, pentru varsta ta e normal. Grasa? Cam da! La 11 ani 51 de kg!?!

| Sophie90 a răspuns:

Pai nu cred ca esti prea scunda si nas spune grasa...insa eu am 51 si am 13 ani, si incerc sa slabesc.

| XxSweetDreamxX a răspuns:

Scunda nu da' grasa da

| lolly_3072 a răspuns:

Hello,
nu esti chiar deloc grasa esti suepr ok plus ca o sa mai creti pana pe la 18 ani asa ca mai ai mult timp.smug
mai ai si pana la pubertate
asa ca nu iti face grijismugacum ca esti asa mica pui greu pe uh si dai usor
pup, lloly:X

| Aly359 explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri. Am sa ma apuc mai serios de sport ma indrept cu alimentatia si poate voi slabi :* love struck

| Tania a răspuns:

Nu esti deloc scunda eu am 19 si am 1. 64, stai linistita.Nici grasa nu esti pentru ca oricum ai sa te inalti si ai sa slabesti.Esti okhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu am aproape 12 ani si tot 1. 50 am dar 36 de kg...
Insa nu esti prea grasa...Adica nu stiu ce sa cred... Tie ti se pare ca esti grasa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inaltimea e ok pentru varsta ta, insa grasa... Da cam esti, adica eu nu am 50 de kg si am 1. 70 si nu-mi dorsesc sa ma mai ingras. In noua societate se prefera fetele slabe. Ar trebui sa slabesti!

| SaraAldi a răspuns:

Poi esti la limita cu greutatea, o sa cresti in aprox 2 ani, 10 centimetri, nu-ti face griji.

| marilena04 a răspuns:

Buna alynutza :*
scunda nu cred. dar trebuie sa te gandesti la kg. la inaltimea ta ar trebui sa fie 41 nu 51.pentru ca ink esti mica nu te apuca de ieta sau altceva pentru ca eti in crestere
incearca sa ai 3 mese pe zi cu 2 gustari. mananca mai multe proteine decat carbohidrati si renunta la dulciuri sau mananca rar.mai multe fructe si legume.si bea multa apa pe zi
si la varsta ta poti sa facinumai bine si un sport. ceva ce iti place. tenis .volley.gimnastica.dans orice :*
te pup si spor :*

| pufocila a răspuns:

Pai... eu nu prea cred dar stiu sigurat ca esti frumusica...
pot sa spun sa ai grija sa nu te prea ingrasi pentru ca o sa-ti para rau mai tarziu cand o sa fi mare si toti o sa se rada de tine!
Eu am doar 12 am 1. 54 inaltime si am 45 de kilograme!
Eu cred ca esti potrivita la varsta ta ca asa am avut si eu!
fundita?
te pupicesc

| laurentiu_9256 a răspuns:

Esti destul de frumoasa fizic dupa ce spui. La 11 ani esti destul de inalta.Eu am 14 ani si .65.La varsta ta aveam 1. 46 si 51 de kilograme, deci arati bine pentru o fata.

| Andreyutza123 a răspuns:

Si eu am tot 11 ani si am 1. 48 Si eu ma framant zi de zi cu problema asta dar nu o mai fac.Ar trebui sa te gandesti ca esti copil, ai 11 ani, ai timp sa cresti! Ai o inaltime perfecta pentru varsta ta, si o greutate la fel de perfecta.Nu te mai framanta cu asta. Bucura-te de ceea ce esti!happy

| Aaa_2177 a răspuns:

Unii oameni sunt destul de scunzi dar ai timp sa mai cresti, stai linistita.insa la intrebarea daca esti grasa nu are cum sa iti raspunda cineva. daca faci sport de exemplu ai masa musculara foarte bine dezvoltata si asta inseamna ca esti si mai grea.chiar si daca nu faci sport exista o explicatie. poate tu esti o persoana care are oasele foarte grele.acuma nu stiu cum arati.este posibil sa fii putin mai plinuta insa eu nu cred ca esti grasa.in orice caz, e mai bine sa fii putin mai grasut decat sa fii o scandura(dupa parerea mea)

| Micutssa11 a răspuns:

Nu nu.

si eu am 1, 51 inaltime.:-s
si am 14 ani:-ssad

| Gen a răspuns:

Nu cred... E destul de bine la varsta ta. asa eram si eu