| Calin_Evelina_1993 a întrebat:

Buna TPU.
Cum am mai spus și intr-o întrebare anterioară, in August îmi voi cumpara un câine Samoyed (talie mare, par lung, puternic, din care m-am documentat).
Cam ce lucruri ar trebui sa ii cumpăr? Știu sigur ca are nevoie de mancare, boluri, zgarda, lesa, șampon. A da, și jucării. Am mai avut câini însă nu i-am crescut in casa cum va și in cazul acestuia.
1) Ce alte lucruri ar mai avea nevoie un pui de samoyed? Dacă știți și prețuri aproximative, Va rog sa îmi Spune-ți.
2) De câte ori este cel mai indicat sa îl scot la plimbare? (Îl voi mai lasă și in curte între timp, de sigur)

Rog seriozitate. Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

.2. El s-ar plimba toată ziua.
Să îl scoți la plimbare cel puțin o oră pe zi.
Dacă ai undeva un parc sau o zonă unde poți să îl lași liber să alerge, ar fi și mai bine.