| angelwithgreeneyes a întrebat:

am o catelusa care nu stie sa mearga cu lesa am uitat sa spun ca stau la curte si nu iese deloc pe strada pentru ca nu o las ca se bate cu ceilalti caini. asa ca trebuie sa o scot si pe ea la o plimbare pe strada nu? credeti ca o mai pot invata sa mearga cu lesa? daca da spuneti-mi cum. va rogggggggggggggggggggggggggggggg

Răspuns Câştigător
| anka95 a răspuns:

Catelusa trebuie obisnuita treptat.Ai putea incepe prin a-i pune zarda prin curte cateva minute dupa care sa o lauzi.Pe urma prelungeste timpul la o jumate de ora si tot asa.Cum nu a mers niciodata cu lesa o sa fie ceva mai greu la inceput de aceea trebuie sa ai multa rabdare. Poti citi si pe site-ul acesta tot metoda pe care ti-am spus-o eu, numai ca e mai bine explicata:D.
http://www.adoptiicaini.ro/cum-sa-va-obisnuiti-cainele-cu-zgarda-sau-lesa/
Bafta cu catelusa! :)

3 răspunsuri:
| angelwithgreeneyes explică:

Catelusa are 3 ani

| angelwithgreeneyes explică:

Catelusa are 3 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat timp are catelusa?