| IdkDiana a întrebat:

cum sa-mi dresez cainele? e obraznic, nu asculta, e fata si are doar vreo 5-6 luni.sau stiti un dresor bun din Ploiesti? dai fundita

Răspuns Câştigător
| CarlaHecox a răspuns:

Daca intelegi engleza,cauta tutoriale pe youtube.
Vrei sa il dresezi sa sada,sa dea laba sau chestii mai folositoare cum ar fi sa o faci sa nu te mai muste cand se joaca?
Nu conteaza ce tip de dresaj alegi,pentru ca indiferent de tipul de dresaj folosit,cainele devine mai cuminte,mai linistit.
Ca sa-l inveti sa nu mai muste,striga tare "AAAAAAAAAU" cand o face,astfel va intelege ca nu iti place.
Daca face nazbatii, spune tare 'NU!'.
Daca sare mult, ai face bine sa-l inveti sa sara.E foarte usor.
In timp ce sta in patru labe, ii apesi fundul (stiu ca suna ciudat laughing ) ca sa o faci sa stea in pozitia dorita.
Odata ce ai reusit, da-i o recompensa si spune-i bravo.Repeta de maimulte ori.

| CarlaHecox a răspuns (pentru CarlaHecox):

Să șadă, nu să sară, pardon.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da o raita aici si vezi,
http://www.acasatv.ro/......impli.html
Te pup!