| Măă_Cezarr_1999 a întrebat:

de curand am luat un catelus de rasă Pressa Canario, are vaccinurile toate, pedigree, iar tatal sau este campion la frumusete in Serbia, am uitat sa mentionez ca catelusul are varsta de 4 luni, si ma gandeam cum as putea sa-l fac sa fie rau, adica sa nu fie bleg, am inteles ca pana pe la 1an-1an jumate, ei sunt inca pui, aveti ceva metode? Si daca s-ar putea sa-l invat cu pozitia aceea cu capul ridicat. PS. Vreau sa-l invat astea eu acasa ci nu la dresaj. Multumesc anticipat happy. Funda celui care ma poate ajuta

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cică e o rasă blândă și calma, dar dacă te joci mult cu ec cu mingea sau îl înveți alte jocuri(am învățat câinele să joace prindea happy ) sigur o să zburde.sau când te referi la rău, te referi gen să latre și să mârâie? asta depinde mult de specie dar nu cred ca e imposibil.

| WarriorCat a răspuns:

Http://www.animale.ro/forum/showthread.php? 82596-Cum-sa-imi-fac-cainele-mai-rau