| Amalia_1295 a întrebat:

De curand catelusa matusii mele a fatat 4 puisori(2 fetite si 2 baietei)iar eu care iubesc mult animalele in special cateii.Am intrebat-o pe matusa mea daca imi da si mie o fetita si a spus ca da dar sa am mare grija de ei.Problema mea este ca eu am acasa si 2 papagali perusi.Ieri a venit pe la mine o prietena pe care am intrebat-o despre cateii Bichoni Maltezi daca se inteleg cu papagalii perusi iar ea mi-a spus ca nu.Voi ce ziceti? Stiu ca este o intrebare prosteasca dar chiar vreau si eu un bichon maltez.

Răspuns Câştigător
| JenniferJannet a răspuns:

Depinde. daca ii inveti cand sunt pui o sa se inteleaga, adica am vazut pisica si caine care dormeau impreauna doar fiindca au crescut asa

4 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Nu exista o rasa specifica care sa se inteleaga cu perusii.
Daca colivia o tii la inaltime e clar ca catelul nu se va putea atinge de perusi.
Si daca e invatat de mic va fi totul okay.

| Michaelis a răspuns:

Se inteleg foarte bine, treaba ii ca nu interactioneza unii cu altii doar daca ti papagaii in cusca.
Nu trebuie sa-ti faci foarte mari griji.
Dar trebuie sa ai foarte mare grija de catelusa, sa nu o duci unde sunt caini foarte mari sau prin zonele din parcuri unde sunt caini mari.
Sper ca am putut sa te ajut happy

| Pisicutaaaa a răspuns:

Dar de ce nu? Ar fi bine sa ti colivia unde sus unde catelul nu ajunge. Nu te mai lua dupa toate prietenele tale. Ai sa vezi ca la un moment dat o sa se invete unul cu celalalt.

| Amalia_1295 explică:

Va multumesc mult la toti! Cred ca ma voi duce astazi sa-mi i-au catelusa mea care a implint astazi o luna.