| Kittyyy a întrebat:

Cand se poate lua un bichon? a fatat catelusa unei cunostinte dar acum cateii au abia 1 saptamana. Sa-l iau la o luna sau sa-l mai las putin?

Răspuns Câştigător
| jessicarock02 a răspuns:

DUPA PAREREA MEA, bichonul trebuie adoptat la 3 luni deoarece nu va apuca sa se ataseze asa mult de mama sa.Si eu am un bichon si la 3 luni l-am luat acum are 2 ani.nu ar fi bine sa-l iei la o luna pentru ca este prea devreme si inca mai are nevoie de mama sa. FUNDA?

8 răspunsuri:
| Raraa a răspuns:

De obicei cateii pot fi luati de langa mama cand au in jur de 2 luni, deorece atunci sunt intarcati. Sper ca ti-am fost de folos. happy

| ItachiUchiha a răspuns:

Cam apoximativ 2 luni pentru a manca bine si a invata sa manance sinnguri, cam atunci ii poti lua

| RedNose a răspuns:

Puii se iau de langa mama la minim 6 saptamani, perioada stata cu mama e o perioada foarte importanta din socializarea lor. Eu am dat de fiecare data puii la 2luni(8 saptamani), sa fiu sigura ca sunt in stare sa manance hrana solida si sa fie intarcati.

| RAY a răspuns:

E bine daca lasi catei langa mama inca cateva saptamanii ca se hraneasca bine

| deny2013 a răspuns:

Mai lasa-i sa stea langa mama pentru ca ei au nevoie de hrana mamei.

| DomnulPinguin a răspuns:

Cand incep sa manance singuri, si pot merge, sa le dea ochii big grin.

| Emilia1015 a răspuns:

In jur de 2 luni

| Violeta_Diana_1994 a răspuns:

Cand incep sa manance singuri si sa se tina pe picioare.