| Bibuşca a întrebat:

Eu m-am gandit sa-mi cumpar un Bichon Bolognese si as vrea sa aflu cate mai multe despre ei nu de pe net ci din experienta voastra :X! Multumesc pentru cele mai lungi si bune raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Aly64 a răspuns:

@ Forry, Nu e adevarat!
eu am cam de un an un bichon bolognese si il iubesc mai mult ca orice
e cuminte, se plimba numai dupe mine prin casa, simte cand ceva nu e in regula cu tine, e extraordinar de jucaus, adica chiar nu are stare [!], e adorabil, e extra-ultra-mega fericit cand vin de la scoala
chiar nu regret niciun moment ca mi l-am luat
atata doar ca ar trebui scos in fiecare zi, dar eu nu pot.
e caine de apartament happy
bafta! :*

4 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Forry nu ai dreptate. Catelusa mea bichon frise nu a ros nici macar un ciorap la viata ei. Ii iau oase din piele de vita speciale pentru caini de la pet shop si asa nu roade aiurea. Si cainii rod de plictiseala (daca stau prea mult singuri) sau daca stapanii nu-i baga in seama (rod aiurea ca sa atraga atentia). Un caine educat si iubit nu va roade niciodata aiurea.

| sissik a răspuns:

Salut, descriere pe websitul nostru http://bichon.webgarden.ro/

| Forry a răspuns:

E naspa cu Bichonii ca rod mult (canapea, covoare, etc.) si daca stai la casa nu ii poti lasa afara pentru ca nu rezista la frig iarna

| Bolognese_Kennel_Iulia_U._1979 a răspuns:

Pentru cei care doresc mai multe detalii despre aceasta rasa minunata, puteti lua legatura cu singurii crescatori de bolognese din Romania, si anume Canisa Uilaki's White Beauty - Cluj, Fluffy Angel - Arad si Vom Cristhoph- Mures. Atentie, descrierea rasei este valabila pentru bolognesii cu pedigree, singurul act care atesta puritatea rasei.