| Bibuşca a întrebat:

Imi puteti spune si mie cum sa ingrijesc un bichon bolognese? Nu vreau de pe net raspunsurile ci din experienta voastra [scuzati-ma pentru categorie]

1 răspuns:
| kata100 a răspuns:

Sfatul meu:sa nu-l alinti prea tare, devine rasfatat,
baie trebuie sa-i faci 1 data la 1, 2 luni nu prea des deoarece se va scarpina,
ai grija la alimentatie(daca e pui sa-i dai granule pentru junior daca are peste 1 luna),
sa-i faci vaccinul de fiecare data
Si sa-l perii in fiecare zi ca o sa-i creasca parul si face calti,
Sa nu uiti sa te joci cu el sa-l scoti la plimbare ...si cam atat... sper ca te-am ajutatbig grin