| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a întrebat:

Buna tpu.Eu si prietenul meu stam intr-o garsoniera unde vrem as crestem 2caini,unul de talie mare, un pui de ciobanesc corb si Mai vrem sa adoptam o femela de Coker spaniol. Vrem Sa-I invatam impreuna ca atunci cand suntem plecati Sa nu fie singurihappy.Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Voua va trebuie o pisica, leneveste toata ziua si se caca unde vrea daca nu o inveti la wc laughing

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa mergi la doctor si sa-l intrebi daca este normal sa tii intr-o garsoniera doi caini pe langa doi oameni. Cainii lasa par care intra in plamani (orice ai face, ca idiotii raspund: A! Eu il intretin. Il perii zilnic, il spal, etc.). Ori ce ai face parul tot cade. Orice ai face bolile de care sufera cainii sau pe care doar le poarta in blana sunt mai rele pentru om si nu in ultimul rand: mirosul. Eu cand intru in casa unde este un caine ( nu doi) simt acel miros si de abia astept sa plec. Sa nu mai punem si obiceiul de a umbla peste tot. Poate iti mai mananca si din farfurie. Scarbos! Dar poate ca la noi la romani ( suntem recunoscuti pe plan european ca avem cel mai mic consum de apa, sapun si hartie igenica) asa este moda.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cat de mare e garsoniera?
Inainte de ati pune problema daca se vor intelege sau nu trebuie sa-ti pui problema spatiului.
Si un caine e mult intr-un apartament de bloc! Cainii urla cand sunt lasati singuri, ma gandesc ce, concert'' va fi pe trei voci!
Ca nu mai vorbim de intretinerea lor!
Nu mi mare o idiee buna, va opriti la cel mult la un caine
Sau va cumparati casa! Pe pamant!

| Eastwood a răspuns:

Este ok ceea ce vrei sa faci, dar acei caini au nevoie de libertate, sa fuga, sa exploreze, iar intr-o garsoniera ce crezi ca pot face?
Nu au destul loc! Daca erau caini de talie mica era altceva, dar totusi e o garsoniera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nici nu-mi pot imagina sa ti un caine de talie mare intr-un apartament dar intr-o garsoniera, sa mai ti si doi mi se pare deja prea mult. Ma rog, asta e parerea mea, daca ai timp sa-i ingrijesti e strict treaba ta atata timp cat nu deranjezi pe nimeni din bloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai spatiu. Nu ti se pare ca abia incapi tu si prietenul tau in garsoniera?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e sa va cautati o locuinta mai mare sau sa va placa cainii mai putin. Tu alegi.