| Anonim134 a întrebat:

Bunahappy am 14 ani iar prietenul meu are 15...
vrem sa ne incepem viata sexuala impreuna...
suntem deja de 8 luni unul cu altul.
ce parere aveti?
si ce sfaturi ne dati?

Răspuns Câştigător
| madycumada a răspuns:

Buna!
Sunteti mici, nu va ganditi inca la asa ceva. MAi este timp. Nu te grabii!
Mai bine nu iti incepi viata sexuala de la varsta asta.

5 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Tu ai scris ca el vrea, dar tu ce vrei? Inceperea vietii sexuale nu este o joaca, are implicatii (inclusiv o sarcina nedorita) si cred ca trebuie un argument mai important decat ca sunteti impreuna de 8 luni. Nu trebuie sa te grabesti si sa-ti complici viata inainte de a fi pregatita fizic si psihic pentru acest pas.

| aniriiiiii a răspuns:

Esti prea mica pentru asta, mai asteapta un timp, macar 1 an, desi si peste un an esti micuta pentru asta, pentru ca este un pas important si dupa sa nu regreti ...ai o varsta frageda la care poti face greseli drastice. Daca el te preseaza sa faceti acest lucru, mai bine paraseste`l, inseamna ca nu te iubeste si nu te respecta.Tu esti pregatita pentru asta? La varsta asta ma indoiesc...pana la urma este alegerea ta, eu ti am spus parerea meahappy

| BellsC a răspuns:

...sa mai asteptati e singurul sfat pe care vi l pot da.Parerea mea, dar nu cred ca e cazul sa faceti greseala asta de acum, asta e parerea mea dar conteaza si ce vrei tu sa faci.

| pinkystyleツ a răspuns:

Eu zic sa te pastrezi pana la 17 ani macar.O sa iti para rau. pa-pahappy

| cosmina05 a răspuns:

Sunteti tineri, nu va grabiti.nu face bine organismului, plus ca niciodata nu se stie cat de sigura va fi relatia.sa nu iti para rau.