| Withoutanonim a întrebat:

Hamsterita mea a fatat acum doua saptamani, si am separat hamsterul de ea. Dar acum de o zi isi 'bate puii'. Stie cineva ce pot face sau din ce cauza se intampla asta? Mentionez ca sunt hamsteri pitici.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E depresie postnatala laughing am avut si eu hamsteri ( si pitici si normali ) si am avut o hamsterita care isi manca puii. Nu stiu de ce.

| Snowa a răspuns:

Daca are pentru prima oara pui, atunci e o sansa sa fie stresata.
Sa NU aduci masculul inapoi cu ea! O sa o lase din nou gestanta si o sa faca alti pui si tot asa pana moare! Mai bine nu ii mai imperechea, mai ales daca nu ai experienta, dar daca vrei neaparat atunci trebuie sa studiezi asta!

| MegSter a răspuns:

Si eu am avut hamsteri femelele intr-un fel daca barbatul nu este langa ea atunci isi mananca puii ca ei is ca si niste canibali innebunesc daca pui masculul inapoi atunci masculul nu o va lasa si in loc sa manance puii va roade barele de fier de la cusca si eu am avut si in 2 luni de zile de 3 ori a trebuit sa duc la magazinul de animale cate 16, 17 si ultima data 24 de pui si dupa aia a 4-oara cand am vazut ca ii insarcinata iar am dat hamsterii cu totul la magazin si nu nu am primit nimic pe ei i-am donat. Dar trebuie sa ai grije daca ai cusca din metal sau din aia cu bari puii dupa ce invata sa umble vor iesi din cusca si te vei trezi cu ei prin casa acum 4 luni am dat hamsterii mei si acum 1 luna jumate am gasit un hamster dupa dulap o fost un pui care o crescut si se hranea pana amu cu resturile din bucatarie si cu mobila dar noi si asa ne-am mutat si mobila nu era a noastra