| Dudu6899 a întrebat:

Bună, TPU!
Ieri am primit o pisica british shorthair, vaccinata, deparazitata, cu toate cele la zi. Are 3 luni, face la litiera.
Întrebarea mea este cât de mult o sa se mai ascundă și cât de mult o sa mai fie asa de timid.
El sta la mângâiat, dar nu știu cu ce as putea sa ma joc cu el.

Răspuns Câştigător
| Naavin a răspuns:

Iubesc pisicile astealaughing
Sunt minunate, am 7 pisici din aceasta rasa laughing
Tot ce pot sa iti spun e ca depinde de la pisica la pisica. Ale mele nu au fost timide deoarece am avut un motan si o pisica ce s-au inmultit, deci puii de pisica au crescut cu mine.

Ca sa te joci cu pisica ta, iti recomand jucarii homemade daca vrei, sunt gratis, le faci dintr-o bucata de sfoara si gata. Gasesti pe Pinterest sau pe YouTube o gramada de idei.
Intra si pe pisicata.ro
Acolo aflii totul despre pisica ta, de la A la Z.
Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Cu un ghem de ata.
Exista soricei de jucarie la magazinele pentru animale.
Poate sa dureze si o saptamana pana se acomodeaza.
Casa ta e inca un teritoriu strain pentru pisica.
Trebuie sa ai rabdare un timp.