| Fhudusjshshshhs a întrebat:

Îmi puteți spune o rasa de câini buna pentru paza si protectie? Eu m-am gândit la Lup Cehoslovac (Sălbatic), Lup Alb Elvețian, Lup Negru (Alsacian), Pitbull, Amstaff sau American Bully. Mai puteți adaugă si voi alte rase

6 răspunsuri:
| Credor a răspuns:

Cane Corso, Ciobănesc belgian Malinois, Dog argentinian, Bandog, Ciobănesc caucazian, Boerboel, sau un Amstaff dar iti trebuie timp ca sa ii inveti sunt toti de aici periculosi si daca te ocupi cu ei sunt foarte buni de paza ori care. Am avut si eu un amstaff ma apara chiar si pe mine acum un an a ajuns la jandarmeriewinking

| Nicoleta4000 a răspuns:

Iti poti cumpara un Amstaff...Am si eu unul, pazeste foarte bine! Funda?

| Nicoleta4000 a răspuns:

Iti poti cumpara un Amstaff.Am si eu unul, pazeste foarte bine! Dar iti trebuie timp ca sa il inveti sa pazeasca, dar sa nu te muste! Funda?

| Fhudusjshshshhs explică:

Eu ma mai gândeam si la un Mangal Turcesc ce ziceți?

| Fhudusjshshshhs explică:

Ce ziceți si de un Kangal Turcesc

| PetricaRadu a răspuns:

Mastiff Tibetan