| Arome a întrebat:

Mi-am cumparat recent un papagal kakariki ( pui, nu are un an) si de cand il am, am observat ca tot tine un ochi mai mult inchis si se tot "scarpina" cu el de stinghie. M-am uitat cu atentie la el, dar nu este nici o diferenta vizibila intre ochi. Stiti ce ar putea avea la ochi? ( Precizez ca nu este singurul meu papagal si tot de la aceeasi persoana i-am cumparat)

3 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

Proabil o infectie la ochisor la pleoapa mai ales daca nu poti vedea, cel mai bine du-te cu el la veterinar ca la pasari, cu infectiile nu e de joaca. Teoretic incearca sa se scarpine, ori il ustura.

| Demidol a răspuns:

Papagalii racesc repede. Curentul din casa nu le prieste. Dar stii asta daca ai mai avut papagali. De ce nu te duci cu el la veterinar? Ochiul tau nu vede ce este in ochiul lui. Veterinarul stie.

| ℓαυяα a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa îl duci la un cabinet veterinar. Dacă are o problema e bine sa fie tratat din timp.