| MAIA18 a întrebat:

Am si eu un papagal ninfa femela am cumparat-o recent se cam scarpina cu ciocul peste tot.As vrea sa o spal dar nu stiu cum sa procedez. Oare fac bine daca dau putin cu dusul pe ea? Nu raceste?

1 răspuns:
| AndCat26 a răspuns:

Cunosc si eu un caz. Tot papagal ninfa, la fel se scarpina si se ciuguleste cu ciocul. Si.a smuls o gramada de pene. Chiar daca ii faci baie degeaba, ca tot la fel e. Oricum nu pateste nimic daca.i faci baie.