| Ioanajojsosjabja a întrebat:

Mi-am dus ieri cainele la coafor specializat in tunderea animalelor. Cand am luat cainele de acolo, avea in zona genitala ca o iritatie. Se linge incontinuu acolo. E posibil ca,, frizerul" sa o fi atins acolo cu masina de tuns?

2 răspunsuri:
| CriisTiina12 a răspuns:

S-ar putea. I-ai o crema, întreabă la farmacia veterinară.

| Rocsid a răspuns:

Posibil ca iritatia sa fie din cauza masinii de tuns sau a samponului.Dar e posibil si ca sa fie o coincidenta si catelusul sa sufere de o boala.Personal iti recomand sa mergi pana la vet si sa vezi ce ar putea sa fie. Poate suferi si de o boala de piele de tip autoimun sau o dermatita de contact.Cremele de la farmacia veterinara de tipul mibazon, asocilin sunt bune pentru clasicele rani, iritatii etc.Dar daca sufera de o boala autoimuna fac mai mult rau.