| MihaiEminescu666 a întrebat:

De vreo doua zile am o iritatie in zona genitala foarte dureroasa careia i s-a adaugat ieri un fel de basica, astazi disparuta. Iritatia este in continuare foarte dureroasa si prezint secretii galbui. Astazi am sesizat si niste pete mici de sange, dar m-am gandit ca e de la leziuni. Dupa simptome, este herpes genital sau altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Herpes-ul nu prea face basica dureroasa.
Mai degraba poate fi un furuncul sau alta infectie.
Mergi la un medic dermatolog pentru consult si NU FACE SEX pana ce nu se va vindeca complet, confirmat si de medic!

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar "iritatia" ta nu-i deloc iritatie, atata vreme cat ai aparut secretii, sangerari si leziuni, fiind vorba de o boala cu transmitere sexuala.
Mergi la ginecolog cat poti de repede!

| Donsavas a răspuns:

Mergi in urgență! Trebuie să fi consultat de un medic urgentist apoi de un dermatolog/urolog sau infectionist.

| vampyremisa a răspuns:

Cel mai bine la ginecolog sau urolog (pentru baieti).

Răspuns utilizator avertizat
| animalulferoce a răspuns:

M-am prins