| Capsuinkaadulcicaa a întrebat:

Mi-am luat ieri doua nimfe si as vrea sa stiu dupa cat timp le pot scote din colivie?

Răspuns Câştigător
| KillerWillBeBack a răspuns:

Nimfele au ciocul ascutit si fiind intr-o''casa noua'' ar trebui dupa 3 zile sa incerci sa bagi mana la ei fara sa-i atingi sau sa ii iei mana ca te-ar ciupi! Dupa 2 saptamani incearca sa ii in mana.De preferat este sa iei o manusa groasa.Nu cele de spalat ca i-ar speria. Dupa aprox. 1 luna da-le drumul prin casa. Daca poti,intr-o camera in care nu se pot lovi si nu in baie! Sau cand le speli cusca, sa pui capacul la WC, deoarece unei prietene i-a cazut papagalul in WC! A fost saracutul foarte speriat! Cam acestia sunt pasii! Succes!
P.S.Eu am avut de-a lungul a 6 ani perusi, si anul aceste o pereche.

2 răspunsuri:
| KillerWillBeBack a răspuns:

Nimfele au ciocul ascutit si fiind intr-o''casa noua'' ar trebui dupa 3 zile sa incerci sa bagi mana la ei fara sa-i atingi sau sa ii iei mana ca te-ar ciupi! Dupa 2 saptamani incearca sa ii in mana.De preferat este sa iei o manusa groasa.Nu cele de spalat ca i-ar speria. Dupa aprox. 1 luna da-le drumul prin casa. Daca poti,intr-o camera in care nu se pot lovi si nu in baie! Sau cand le speli cusca, sa pui capacul la WC, deoarece unei prietene i-a cazut papagalul in WC! A fost saracutul foarte speriat! Cam acestia sunt pasii! Succes!
P.S.Eu am avut de-a lungul a 6 ani perusi, si anul aceste o pereche.Asa am procedat si acum ma iubesc!

| A98 a răspuns:

Buna! Este bine sa vorbesti calm si prietenos si sa le hranesti asa cum trebuie ca sa se poata atasa de tine! E bina sa le scoti cam dupa 7 zile!big grin