anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Buna, intrebare doar pentru veterinari!
Am um caine amstaff im varsta de 10 ani si probleme cu orbirea.
Catelul sta afara la curte are toate conditiile.Din pacate sunt plecata in afara localitatii cu serviciul doar sotul este acasa.Azi dimineata zacea inconstient cainele in curte nu se putea ridica in picioare, nu rasp la nume si l-a luat si la dus de urgenta la veterninar. Dna dr i-a aplicat o injectie banuiesc ca antobiotic si i-a spus ca umflatura poate fi cauzata de la o vena sparta ori de la vreo capusa.Cu o zi inante cainele nu avea nimic era voios, latra manca se comporta normal.
A vomitat verde si saracu sapa gropi sa se ascunda.Va rog frumos sa imi spuneti, trage a moarte sau pur si simplu ii e rau de la medicament? Oricum il tine sub observatie sotul in cazu in care de ceva sa il ducem iar la veterinar.Problema e ca doctorita ne-a spus ca nu are ce sa ii mai faca. Nu inteleg vena e capusa, e nu stiu ce e.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca este plin de veterinari pe aici! laughing In prima instanta da-i niste lapte, cu forta daca este nevoie, si mergi cu el la medic!

| Simpatic a răspuns (pentru Salontanul):

Exista si veterinari pe TPU, ingineri mecanici, medici...folositori de chatGPT care le stiu pe toate
si mai exista o categorie de useri care sunt asi pe categoriile discutii si adolescentiwinking

| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

Aia da!

| Simpatic a răspuns (pentru Salontanul):

Am facut off-topicwinking
stima

| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate, aici nu exista medici veterinari.Mergi la cel mai apropiat cabinet din zona ta, fiindca de obicei nimeni nu face voluntariat pe internet dupa 6 ani de facultate plus multi altii de practica.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt si foarte multi veterinari aici. Acum se inghesuie care sa raspunda primul la intrebarea ta