| sanea06 a întrebat:

Nu pot sa ma decid ce caine sa imi iau, Puteti sa ma ajutati? Rasele care imi plac sunt ( si din care trebuie sa alegeti UNUL ) Akita Inu, Amstaff, Beagle, BloodHound, Boerboel, Buhund Norvegian, Bull Terrier, BullMastiff, Bulldog america, bulldog englez, Cane Corso, Chow-Chow, Ciobanesc de Appenzell, Ciobanesc de Bernese, Ciobanesc de Entlebuch, Ciobanesc de cireada mare elvetian, Ciobanesc de maremma, Dalmatian, Golden Retriever, Husky siberian, Labrador Retriever, Lapphund finlandez, Mastiff, Saint-Bernand, Samoyed, Staffordshire Bull Terrier. Si sa-mi spuneti de ce ati ales rasa asta va rog! Si va rog daca nu stiti toate rasele uitati-va pe http://www.infocaini.ro/rase-de-caini, aici sunt toate rasele scrise de mai sus. Multumesc

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Eu nu pot alege,nu stiu ce iti doresti cu adevarat,cat timp si spatiu ii poti oferi,mentioneaza mai multe detalii despre modl tau de viata...
-BloodHound, Boerboel, Buhund Norvegian,Ciobanesc de Appenzell, Ciobanesc de Bernese, Ciobanesc de Entlebuch, Ciobanesc de cireada mare elvetian, Ciobanesc de maremma si Lapphund finlandez,dintre toate acesea nu cred ca o sa gasesti in tara,poate ai speranta din import dar pretul este pe masura
-Bull terrier este pentru un detinator cu experienta...
-chow chow,samoyed sunt niste caini cu blana mare,eu nu as face acest pas in locul tau,mai ales daca esti un copil,nu o sa ai timp de ei si o sa-i chinui.
Nu te lua dupa aspectul dela exterior, toti cainii enumerati au o talie si un temperament total diferit, deci...
Oglindeste inca odata situatie asta si nu fa nici un pas fara cap si sa te gandesti la obligatiile pe care le ei asupra ta...

4 răspunsuri:
| αntoniα a răspuns:

Sall!
Mie mi se pare acest link foarte folositor:
http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/selector
Dar,daca ar fi dupa parerea mea asi alege un Ciobanesc de Bernese,deoarece sunt frumosi, inteligenti, super scumpi si potriviti pentru orice anotimp.
Sper ca te-am ajutat:D

| UbexFlo a răspuns:

Beagle-Sunt cei mai draguti.Si nu cred ca trebuia sa ne insiri toata lista de rase ca stiam si noi sa ne uitam pe un site si plus de asta, degeaba iti iei cine stie ce rasa sofisticata de caine din filme daca nu stiu ce sa-i faci.Un beagle e mai usor de ingrijit.

| diaconu123 a răspuns:

Te pot ajuta cu muuuuuulta multa placere ca si asa ma plictisesc contacteaza-ma pe id-ul fire.and_love si acolo vorbim cat vrei despre catei;*

| Sln_Petro_2000 a răspuns:

Daca vrei un caine mare. puternic si care sa te apere. eu iti recomand un caine din rasa cane- corso.