| Anonim124635 a întrebat:

Oare pot sa cresc un doberman la bloc? Oare imi va cauza probleme?
Cum sa il invat sa faca treburile afara?

2 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

La bloc este recomandat sa ai caini de rasa mica...
Nu o sa intru in detalii, dar ar fi un chin pentru o rasa de caini ce ii trebuie constant miscare si natura sa fie inchis in 80% din timp doar intre 4 pereti...

| AfumataSunca a răspuns:

Pai eu am un Labrador SI STAU LA BLOC ESTE RALATIV FOARTE MARE,
Ca sa l inveti sa faca afara trebuiesa il scoti de minim 3 ori pe zi afara in lesa si automat o sa dezvolte iesitul afara ca obisnuinta!
o data dimineata
o data seara
o data la pranz
nu strica sa il iei cu tine daca te plimbi cu prieteni pe afara sau daca te duci sa arunci gunoiul.