| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Poate să-mi spună și mie cineva când le vine câinilor de împerechere? (mă refer la femele). Cățelușa mea a fătat pe 24 februarie, nu mai știu data exactă când a luat. Faza a fost că nu doream asta, m-am trezit deodată cu o sumă de câini care veneau la ea în fiecare zi. Țin minte că pe unul l-am și prins, era al vecinei, sărise gardu'. Am ieșit din casă, el se ducea în atelier unde era ea, iar eu eram în spatele lui, am luat frumos lopata, l-am lăsat să intre și după i-am dat una de s-a dus rachetă, am mai zgâriat și ușa. Deci după logica mea perioada aceea de împerechere vine atunci când te trezești cu o sumă de câini prin curte. Cum îți mai dai seama? Dacă câinii nu s-au lipit asta înseamnă că nu a rămas însărcinată ca să zic așa? Cât de cringe mă simt când scriu asta. Mulțumesc în avans!

3 răspunsuri:
| MariaEElena0505 a răspuns:

E ok. ‘))) Și eu ma întrebam asta la început. Sincer, eu îmi dau seama după faptul ca i se umfla vulva. ‘)))
Și da, dacă micuții nu s-au împerecheat, este clar ca a ta nu a rămas insarcinata.

| Eireann a răspuns:

Daca nu vrei pui de ce nu o duci sa o sterilizezi?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Caldurile apar o data la aproximativ 6 luni.