| LadyLu a întrebat:

Stie cineva cum se numeste rasa cainilor fara coada?

7 răspunsuri:
| Alice180297 a răspuns:

Buna :*. Nu exista o rasa anume fara coada care sa se numeasca cumva. Sunt mai multe rase carora li se taie coada, bineinteles ca nu este obligatoriu ..de exemplu : rottweiler, caniche, boxer.

| tuGatita a răspuns:

Nu stiu daca te ajuta prea mult, dar cateua mea a fatat 2 catei cu coada ff mica si unul cu coada. ciudat, pentru ca nu e de rasa, e un fel de pechinez dar corcit si are coada. Asa ca nu exista o rasa, obligatoriu

| amytzzu2000 a răspuns:

Rottweiler,boxer,pit bull,dobermann,cane corso, Brac german cu par aspru, old english bulldog, Welsh Springer Spaniel, fundita?

| Ioanadulcik a răspuns:

Nu egzista un caine fara coada doar ca o au foarte mica... rottweiler big grin Sper ca te-am ajutat love struck

| adelinna21 a răspuns:

Coada se poate taia la aproape orice caine de rasa printr-o operatie de codotomie.depinde de ce caine vrei. poate ai vazut un boxer, rottweiler, pit bull, doberman, schnauzer pitic.sunt mai multe rase

| LoryZuzu1 a răspuns:

Cred ca boxer...am avut si eu o catea fara coadabig grin

| LadyLu explică:

Eu am un caine de rasa fara coada alb cu pete maro, si nu stiu ce rasa este!