| andreea2011 a întrebat:

stiu ca probabila va plictisesc cu intrebarile mele stupide despre porcusorii de guineea...in fine, cum ati vazut din intrebarile precedente, mi am mai cumprata inca o porcusoara de guineea, care am vazut are o rana, cred ca cauzata de muscaturi dupa cate vad...chestia e ca i-a cazut blanita, impreuna cu o parte din niste cojite albe, dar acum blanai ii se reface, adica a inceput sa i creasca, ma gandeam sa i dau cu niste Cicatrizin un unguent(ca sa stiti nu este pentru porcusori, este pentru oameni), kcare contine tataneasa, sunatoare, musetel si galbenele(scrie pe el asa :Favorizeaza refacerea tesuturilor lezate, stimuland procesul de granulare si epitalizare in rani, degeraturi si arsuri), CE spuneti merge sa i dau? Dar va rog fara medicul veterinar, si chiar nu vreau sa puneti intrebari dc nu l duci la medicul veterniar. da? chiar imi trebuie putin ajutor, va rog din tot sufletul

2 răspunsuri:
| LoloSkate a răspuns:

Pff si mie mi s-a intamplat la fel. Are o muscatura grava. Porcusorul meu a murit pentru ca nu l-am dus la veterinar sad.Dar vezi cum se comporta si daca nu ii trece in cam 3 zile...Du-te URGENT la veterinar. daaca nu vrei sa te trezesti cu un animalut mort in casa...

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Naspa pentru porcusor nu stiu de creme