| RadXx a întrebat:

Buna TPU sunt foarte pasionat de tigri :X cine ar castiga dintre un tigru siberian si un leu sau un tigru bengalez si un leu si daca ar fi un clasament tigrul pe ce loc ar fi si ce animale poate sa doboare? Cat de puternic e un tigru dar credeti ca ar avea sanse de supravietuire un tigru siberian sau bengalez contra unui piton reticulat sau a unei anaconde funda

Răspuns Câştigător
| T7uk a răspuns:

1.Tigrul siberian;
2. Leul;
3. Tigrul bengalez.
Tigru vs. Piton nu se vor intalni niciodata aceste specii.In primul rand diferenta de locatie pe glob.Dar sa zicem ca se intalnesc pitonul simte vibratiile animalelor prin sol si cand simte un animal asa de mare care se indreapta spre el se cara la fel si cu Anaconda. Tigrul poate sa doboare animale de la soareci si sobolani pana la reni si iaci.

2 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Si eu sunt pasionata de tigrii ii adorrr asa pai sper sa primesc unda deci tigrul doboara de mii de ori leul e mai greu decat un leu si mai puternic si mai rapid tigrul doboara foarte multe animale girafe, lei, chiar cateodata si leoparzi pai un tigru ar putea bate o anaconda daca n-ar avea anaconda venin mult si daca tigrul ar avea energie. eu zic si am citit ca tigrul se califica e loku al 12 13 din lume dar nu contra a scorpioni cu venin sau animale de genu asta.

| AndiNyctophilia a răspuns:

Tigrii sunt unele dintre cele mai minunate creaturi care exista, ar castiga in totalitate tigrul siberian deoarece este cel mai mare dintre feline, si da, sigur ar avea sanse, daca s-ar intalni in salbaticiehappy
Felinele mari sunt cele mai superbe animalehappy