| emma21may a întrebat:

BUNA TPU!happy Un vecin de al meu a gasit un pui de arici invarsta de 2 zile orfan.Vecinul acela mi la dat mie.Si as dori sa stiu cum sa imi dau seama daca este fetita sau baietel..si cum sa fac sa supravietuiasaca..de hranit stiu cu ce sa-l hranesc, unde o sa stea stiu.

2 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Uite aica se vede foarte clar:)
http://sfatulveterinarului.ro/2010/06/09/determinarea-sexului-la-arici/
Incearca sa-i oferi spatiu mare, adapost si mancare de calitate ce isi doresc ei si feresteo de capuse.

| daniela1997 a răspuns:

Buna eu cred ca cel mai bine e sa-l duci la veterinar sa nu citesti pe site deoarece despre arici nu este mult scris despre ingrijre.winking