| Sergiuuuuu a întrebat:

Buna TPU vrea sa aduca cineva un caine din Italia in Romania are doar actele de la veterinar... ar trebui sa aiba si pasaport si s-ar putea sa intre cu actele acelea in tara? big grin

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu ii trebuie pasaport, ci doar carnetul cainelui cum ca este vaccinat si daca se cere sterilizat si microcipat.
Acum depinde cu ce doreste sa aduca cainele, daca este cu avionul, ii trebuie cusca si si platesti pentru caine, dar trebuie accesat si site-ul firmei de avion sau intrebat la agentie.
Daca este adus cu autocarul, la fel are nevoie e cusca si cred ca si trebuie sa platesti, dar din nou trebuie intrebata firma care face transportul ( unele firme nu accepta cainii).
Daca este adus cu masina proprietarului, nu are nevoie de nimic, doar de carnetul cainelui cum ca este vaccinat la zi.

2 răspunsuri:
| Sergiuuuuu explică (pentru LaLaura):

Multumesc da cu masina vine... si nu stii pretul la microcipat?

| LaLaura a răspuns (pentru Sergiuuuuu):

Nu ai pentru ce, aici in Romania te ajunge pe la 100-150 de lei, depinde de cabinet.