| Peter28 a întrebat:

Vreau sa invat sa desenez. Nu am talent dar as vrea sa stiu cum sa fac ca sa desenez mai frumos. Desenam mai demult foarte bine, dar nu am mai desenat demult si am uitat. Dati-mi o mana de ajutor. Nu conteaza ce. Doar sa stiu ca prin acel ajutor pot sa desenez mai bine. Un tutorial, un sfat. ORICE. Accept orice.

Răspuns Câştigător
| tutututututu a răspuns:

Pai in primul rand adevaratul talent se formeaza prin practica..primul pas pe care trebuie sa-l faci e sa nu mai compari desenul de atunci cu cel de acum pentru ca te descurajeaza...pur si simplu ia creionul in mana si incepe sa-ti folosesti imaginatia...asa iti va reveni talentul. sper ca te-am ajutat(P.S.e din experienta personala)

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cauta pe yputube "how to draw a..." ce vrei tu, si o sa gasesti! uite un exemplu:
http://www.youtube.com/watch?v=mqim2391Jb0

Răspuns utilizator avertizat
| blabla3211 a răspuns:

De aceea nu mai desenezi asa bine, pentru ca nu ai mai exersat. E normal sa uiti. Incearca sa desenezi mai multe. Incepe sa desenezi ce ai mai uitat. sa iti aduci aminte. Este bine sa faci un desen la 2 zile. Eu asa fac. Daca exersezi de multe ori vei evolua si vei incepe sa faci personajele / oamenii pe care ii desenezi sa para mult mai reali. Daca tu o sa desenezi odata pe saptamana sau o data pe luna... atunci o s-a cam uiti. Nu trebuie sa faci nici o meditatie, daca ai talent poti invata si singur sau sa intri pe net si sa vezi cum se fac.