| FashionVictim93 a întrebat:

Vreau sa plec in vacanta in Cipru la mama mea ..problema este ca am un catel Bichon havanez si as dori sa il iau cu mine acolo. imi sputeti ce acte trebuie sa ii fac pentru al lua cu mine, cum il pot transporta si cam cat ar costa? ..multumesc

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Trebuie sa aiba pasaport(il iei de la veterinar) si carnetul de sanatate cu vaccinurile si deparazitarile la zi. In Cipru ajungi doar cu avionul si poate merge si un caine, dar nu stiu sa-ti zic un pret, ii vei plati si lui bilet...

| ValentinBugeac a răspuns:

1) Trebuie sa fie sanatos
2) Sa nu aibe capuse sau purici
3) Carnetul de sanatate si pasaport(veterinar)
4) Cusca cu gratii

| FashionVictim93 explică (pentru ValentinBugeac):

Este sanatos, are vaccinurile si deparazitarile la zi, il tin in casa locuiesc la bloc deci nu are capuse si purici, cat timp dureaza sa scot pasaportul si cati bani imi trebuie?

| ValentinBugeac a răspuns (pentru FashionVictim93):

Asta... sincer nu stiu.dar poti intreba un veterinar