| denisaa2002 a întrebat:

Vreau sa stiu animale/pasari... care o mananca pe soparla.

Răspuns Câştigător
| alexandru0995 a răspuns:

Pasari..acvila de munde, vulturl pescar, uliul, secretarul, vulturul plesuv, vulturul pescar, soim calator, gaia rosie, vulturul palmier referat, foarte bune raspunsuri cred... sper sa te ajute

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Berzele, cucuvelele, vulturii, adica pasarile care mananca animale mici (ca broaste, soareci etc).
Dar am vazut si gaina de casa care a prins soparla (nu stiu daca a si mancat-o la urma).

| untu a răspuns:

Pe soparla o mananca broasca,sarpele de casa,varanul,cartita,barza, cocostarcul, ibisul, soarecele de camp, etc...

| Saske96 a răspuns:

Un animal este Uliul.

| Lațcu_Mira_1999 a răspuns:

Bună!
Șarpele tigru mănâncă șopârle.
Și cârtița mai mănâncă șopârle dar și șerpi ocazional.