| MuzzyCat a întrebat:

vreau sa stiu daca blocurile minerale sunt recomandate pentru iepurasii pitici. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Atim a răspuns:

Buna! Ele nu sunt recomandate pentru niciun tip de iepure. Nu sunt sănătoase, dar nici foarte dăunătoare. Ele sunt promovate de petshop-uri ca fiind utile si necesare in scopuri de marketing, încearcă sa inducă ideea ca iepurii au nevoie de asa ceva ca omul sa le cumpere. Pe langa fan, verdeturi, legume si in portii mici palete, iepurasii nu au nevoie de nimic altceva decât la recomandarea medicului veterinar in situații excepționale (cand e într-o perioada de recuperare de exemplu)