| issabell1234 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cat ar costa un pui de pichinez imperial dar nu vreau sa il cumpar de pe internet.Am auzit ca se face targ de animale in fiecare duminica la Bucuresti si as vrea sa-l iau de acolo.Asa ca daca este cineva de acolo sau stie cineva de asa ceva il rog sa ma ajute! Dau si funda! Astept raspunsurile voastre! Va pup dulce!

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Targul de animale se tine duminica in europa, la intrarea in dragunul rosu de la 9 la 14. Targul e tot acelasi lucru daca ai cumpara de pe net. Cel mai bine e sa cumperi de la canise, dar nu am auzit la noi in tara de canise de pechinezi.
In targ au pui de pechinez, dar nu stii cat de puri sunt, am vazut caini, care vanzatorul ii numea pechinezi si erau destul de mari la 2 luni, cat zicea ca au cateii...trebuie sa ai grija,vezi cainii si zici, lasa ca asta e e de rasa nu e il cumpar, dar de ce sa dai bani cand un caine fara rasa poti sa adopti...
Cauta mai amplu pe google canise pekingese, ca asa se numeste rasa. Doar de la canise iti iei un caine de calitate, cu act ce dovedeste ca e 100% de rasa(pedigree), carnet de sanatate, teste pentru boli genetice facute parintilor...dai 200e, dar merita.

2 răspunsuri:
| maria89nic a răspuns:

200-300 ron fără pedigree.
500 ron cu pedigree.

| narutouzumachi a răspuns:

Sora mea a dat pe un pechinez imperial 100 eur