| sori1999 a întrebat:

vreau sa va intreb cum as putea sa adopt o pisica la distanta...pt ca am gasit o pisicuta si mi-o place si e foarte departe de mine si as vrea sa o cumpar..va rog mult.cei care stiu sa-mi raspunda.

4 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Vrei sa o iei la tine acasa sau sa o adopti la dostanta? Adoptia la didtanta ete aceea in care pisica/cainele tamane in adapost/foster iar tu trimiti bani (pentru mancare, veterinar, platirea foster-ului etc...).
Iar daca vrei sa o iei acasa, se poate gasi o solutie, acum depinde unde se afla pisica. Daca este la un adapost, din cate stiu majorotatea ofera si transport (contra-cost)... daca este la o persoana, poti posta pe ner cine face curse din orasul unde se afla pisica, pana in orasul tau.

| mimi a răspuns:

De fapt poti prin intermediul internetului. nu poti daca e in alta tara dar daca e in alt judet va puteti intelege

| sori1999 explică (pentru mimi):

Pai nu e in alta tara...e din tara mea doar ca e cam departe de mine si cum as putea sa o adopt mai explicitat te rog...:-)

| mimi a răspuns (pentru sori1999):

Daca e din tara ta il suni pe domnul/doamna aceea si va intelegeti unde poate veni de exemplu in Bucuresti(daca traiesti in Romania) sau in oricare alta parte