| littlefirefy a întrebat:

Care a fost carte care v-a placut cel mai mult se de ce?

Răspuns Câştigător
| Angels151 a răspuns:

Buna! mie mi-a placut mult maireyi de Mircea Eliade, deoarece e o poveste de dragoste dintre Maitreyi si Ellan..sunt doaua lumi diferite, orientul si occidentul. E foarte interesanta, e mai bine sa o citesti tu:d. Sper ca te-am ajutat:*

2 răspunsuri:
| AriaLove a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7-a. Pentru ca este o carte despre adolescenta, despre adolescenti care lupta pentru a-si implini visul.In plus, mi-a placut deoarece nu este genul de roman tipic, cu final intocmai fericit.

| littlefirefy explică:

Cartea*