| analog a întrebat:

Ce carte va placut cel mai mult?
funda

Răspuns Câştigător
| Frau a răspuns:

Mie Print si cersetor -Mark Twain

14 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cel mai mult imi place cartea''Cismigiu and comp'' de Grigore Bajenaru. Povesteste viata de liceu a autorului, glume, pozne, aventuri, intamplari, viata de liceu etc. E frumos, l-am citit acum un an si mi-a ramas in minte povestea.Numai bine

| GaBBiii a răspuns:

Jules Verne-2 Ani de Vacanta:X

| mihaibrasov a răspuns:

J. D. Salinger - De veghe in lanul de secara

| AnnaMariaaa a răspuns:

Zori de zilove struck

| ERMO a răspuns:

Rolta de pe Bounty e bazata pe o intamplare adevarata si este foarte incitanta.

| ERMO a răspuns:

Revolta de pe Bounty scuze

| heise a răspuns:

Eu citesc numai carti de poezi chiar daca i-am cerut lui tata sa-mi ia una de S. F. Eu citesc Nichita Stanescu. E un scriitor care scrie cu sufletu' si cu gandul. Pot simtii ce simte si el, e chiar foarte frumos. Ma adancesc in fiecare strofa lasata in urma. Si stiu ca mai cititsem o carte ( Acum nu mai stiu de cine... ) tot de poezii, la o poezie incepusem sa plang ( sunt mai sentimentalista, de aia rad eu ca sparta cand vad ca uni isi marturisesc dragostea T_T ), dar ce plans, imi curgeau lacrimile si citeam in continuare, parca eram eu in acea poezie, parca imi descria sentimenele, viitorul, se numea " Casa noastra " si eram chiar langa persoana ce odata am iubit-o si poate si asta m-a influentat ( cine stie ).

| wizopo a răspuns:

Ciresarii - Constantin Chirita

| oElisabeth a răspuns:

Hector Malot - Singur pe lume; xxx

Cea mai tare carte dupa parerea mea!

| ViseInCulori a răspuns:

Am mai multe carti preferatetongue

1.La rascruce de vanturi-Emily Bronte
2. Porteretul lui Dorian Grey-Oscar Wilde
3.seria Amurg[Amurg, Luna noua, Eclipsa, Zori de zi]-Stephanie Meyer
4. Dama cu camelii-Al Dumas
7.Coliba unchiului Tom-Harriet Beecher Stowe
8. Dracula-Bram Stoker
9.Singur pe lume-Hector Malot

am prea multe carti preferatehee hee

dar fiecare are povestea ei:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tom Sawyer e super tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jules Verne 20 000 de leghe sub mări

| Anca_6108 a răspuns:

"Singur pe lume" e cea mai tare carte dupa parerea mea:X

| Dazzle a răspuns:

Moby Dick big grin