| xBluO a întrebat:

Un nume de catelusi de cateva luni, bichoni? Vreau ceva scurt si dragut, usor de retinut cum ar fi Bubu. Am 3 baieti si o fetita. Dar nu strica Mai multe nume. Funda pentru cele mai frumoase si multe nume :* happy.

Răspuns Câştigător
| XJulietaaX a răspuns:

Azor, Azorica, Ada, Aisa, Anuk, Anaiz, Amis, Aki, Aspin, Alfalfa, Atomic, Azure, Abaris, Abby, Abdon, Adolfo, Adolph, Afro, Aggie, Aida, Aimee, Alba, Alma, Alpha, Althea, Ash, Annette, Astro, Attila, Ays

B
Bubico, Bobita, Bian, Bena, Basai, Bolo, Budu, Budy, Brush, Bobby, Bolon, Bruts, Blacky, Bubbles, Babushka, Baby, Bach, Bailey, Bait, Baja, Baluga, Bangle, Banjo, Barker, Barkley, Barky, Barley, Basha, Beethoven, Bella, Belladonna, Bellboy, Belle, Bellow, Bellyflop, Bibi, Biddy, Biffin, Bigfoot, Blackie, Blanche, Blanket, Blu, Bora, Borax, Boris, Boss, Bruno, Brutus, Byte

C
Candi, Cukita, Corela, Casper, Claus, Coco, Colin, Cacho, Chuby, Calypso, Cassie, Chela, Chelsea, Chelsey, Chessie, Chester, Cleo, Cosmo

D
Duna, Dunley, Dayo, Duty, Dixie, Dibble, Dulce, Dale, Dali, Daphne, Dee Dee, Delilah, Della, Delphi, Delta, Diablo, Doc, Dodo, Dogbane, Dolly, Doogie

E
Ela, Etna, Ely, Emmylou, Eddie, Edge, Edith, Elysia, Embla, Emma, Emmy

F
Fani, Flik, Fabi, Flufli, Fizzle, Freeway, Faberge, Faith, Fancy, Fannie, Fargo, Farkas, Farley, Farlow, Farsi, Fate, Fee Fee, Fifi, Figaro, Figi, Filbert, Filene, Flora, Florence, Flower, Fluffy, Flurry, Flush, Foggy, Foxie, Fuzzy

G
Grivei, Golgo, Gody, Gugu, Glucky, Gatsby, Gimlet, Gary, Geekie, Geewiz, Geezer, Geisha, Gin, Gino, Ginza, Glee, Glenda, Gloria, Glory, Godzilla, Goofy, Goomba, Guff, Guffaw, Gussie

H
Halogen, Houdini, Haber, Habibi, Hari, Havoc, Hera, Hilda, Herb, Hero, Herod, Hilda, Hopper

I
Ina, Iceman, Ian, Ibo, Ida, Idabel, Igor, Ilona, Ilse, Ilya

J
Jewels, Jorgie, Jabba, Jacko, Jacob, Jade, Jaded, Jaffa, Jag, Jaggar, Jaguar, Jailbait, Janie, Jazzy, Jessie, Jiffy, JoJo, Joliet, Jolly, Junior, Juno

K
Kira, Kras, Kit, Kobi, Kashmir, Kosmic, killer, Kain, Kaiser, Kajar, Kale, Kali, Kalid, Kasey, Kasper, Katrina, Kelly, Kiddo, Kiki, Kris

L
Lord, Lala, Luna, Lasha, Lupo, Leaky, Lojack, Lushy, Lab, Lady, Lala, Lalita, Lallan, Lally, Lama, Lamar, Lamas, Lamb, Lambchop, Lars, Lassa, Lassie, Lea, Leaf, Leah, Leeza, Lefty, Libby, Liberace, Libra, Lilith, Lily, Lilyan, Lion, Lisa, Liza, Lizzi, Lizzy, Lola, Luke, Lulu

M
Melea, Mimo, Max, Miko, Mely, Magellan, Marigold, Meenie, Moptop, Munchkin, Macho, Macia, Macintosh, Mack, Mackenzie, Mackerel, Mackintosh, Maestro, Maggie, Mally, Matt, Max, Maxi, Mela, Millie, Milo, Milya, Mina, Mindy, Molly, Muna.

N
Nana, Nuna, Nova, Nela, Nano, Nucy, Nashville, Newman, Nibbles, Nymph, Nabber, Nabokov, Naby, Nacho, Nacia, Nada, Nadena, Nadenka, Nagger, Nagida, Naida, Nairen, Nairobi, Nusi, Nutmeg, Nwa, Nye, Nymph, Nymphette, Nynex, Nyree, Nytol, Nyusha

O
Oby, Oso, Ossy, Oakie, Obi, Oblong, Oboe, Ocean, Oceanus, Ocelot, Octagonal, Octavia, October, Ode, Odie, Oko, Okra, Orzo, Oscar, Ossi, Ozzy

P
Pety, Pipo, Pipen, Pitux, Puchi, Pascky, Parsnip, Puddles, Putter, Pablo, Puca

R
Rex, Rocky, Rocco, Rafi, Rodi, Roy, Rosco, Ragweed, Rickrack, Ruggles

S
Sasa, Sila, Sombra, Sam, Soll, Solny, Seltzer, Sheena, Snuggles, Sudsy, Swizzle, Sabaean

T
Titi, Toli, Tesa, Tedi, Traca, Topita, Truca, Tor, Trabis, Trapos, Trosky, Tasin, Tabitha, Thunder, Toulouse, Trinket

U
Ulysses, Uri, Ursa, Ursella, Ursu

W
Wolfa, Wory, Weezer, Winkle, Winston, Waddy, Winnie, Wish, Woolf, Woolly

Z
Zely, Zulay, Zupo, Zucky, Zorabell

9 răspunsuri:
| Overdose a răspuns:

Cuki! love struck

| XJulietaaX a răspuns:

Nume de catei cu litera A :

Aladdin, Alastair, Alberto, Alda, Alden, Aldo, Alexander, Alexis,Alfafa, Alfonso, Alfred, Ali Baba, Alonso, Aloysius, Alpaca, Alpha, Alto, Alvin, Amadeus, Amigo, Amos, Andre, AndrewAzorica, Ada, Ariston, Aaron, Abbot, Abercrombie, Abiner, Abraham, Adam, Adamson, Admiral, Adolph, Aesop, Aladdin, Alberto, Animal, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alonso, Alpha, Alvin, Ambassador, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Anthony, Anton, Apollo, Archer, Archibald, Aristocrat,Aristotle, Austin, Arlington, Armand, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Atlantis, Atlas, Augustus.

Nume de catei cu litera B :

Bobi, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacon, Beamer, Beano, Bear, Beast, Beau, Beauregard, Becker, Bedouin, Beefcake, Beelzebub, Beethovn, Beetlejuice, Beggar, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Bennington, Benny, Benson, Bentley, Berkeley Bert, Bertie, Bianco, Bigfoot, Biker, Biko, Bilbo, Bill, Billy, Bing,Bubico, Bobi, Bunny, Banner, Barker, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacons, Beamer, Bennington, Beano, Bear, Beast, Barney, Beau, Beauregard, Becker, Beethoven, Beggar, Billy, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, BertBertie, Bigfoot, Bilbo, Bing, Bingo, Bishop, Blackjack, Blair, Blake, Blaze, Blue, Bobby, Bobtails, Bogart, Bogie, Bojangles, Bondy

Nume de catei cu litera C :

Carter, Coal, Cartwright, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Chump, Chunk, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Claudius, Clinton, Clive, Clyde, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable,Cicerone, Cairo, Calloway, Capone, Capricorn, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Clinton, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Chunk, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos,Calvin, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Clive, Clyde, Coal, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable

Nume de catei cu litera D :

Doc, Dodger, Domino, Don, Donald, Donalson,Donny, Doogie, Doolittle, Dory, Doyle,

Nume de catei cu litera E:

Elliot, Enzo, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emperor, Enzo, Ernie, Eskimo, Everett

Nume de catei cu litera F:

Falcon, Fiona, Fangy, Fatty, Fatso, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier,Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

Nume de catei cu litera G:

Grivei, Garp, Gianny, Gaspar, Genie, Grace, Garfield, Gogu, Guppy, Gaffer, Galileo, Gambler, Garfunkel, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, Geezer, General, George, Geronimo, GhostGideon, Gilligan, Gin, Gizmo, Gobble, Goblin, Goliath, Gyddy, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Greystoke, Grits, Grizzle, Grizzly, Groom, Groucho, Grover, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guru,Gusy, Gussie, Gordo

Nume de catei cu litera H:

Happy, Hasser, Harpo, Handsome, Hansel, Hardy, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Hippo, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane.

Nume de catei cu litera J:

Jade, Jelly, Jean, Jack, Joy, Jade, Jackpot, Jackson, Jagger, Jupiter, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Josh, Joshua, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Justin, Jons

Nume de catei cu litera K:

Kid, Kelly, Keno, Konto, Kenya, Kuky, Kiki, Keanu, Koda, Kennedy, Kentucky, Kool, Kermit, Kevin, KidKiller, Kilo, Kudo, King, Kipling

Nume de catei cu litera L:

Lord, Laker, Levi, Lexis, Laddie, Lancelot, Larry, Lawrence, Lilac, Leo, Lottus, Lewi, Lewis, Lincoln, Lion, Lionheart, Livingstone, Lover, Lord, Louis, Ludwig, Luky,

Nume de catei cu litera M:

Maduro, Maggie, Mambo, Macho,, Mack, Mackenzie, Macmillan, Miles, Madman, Maestro, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maximillian, Maxwell, Mayo, McCoy, Meatloaf, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Mikey, Miles, Milo, Miner, Mole, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy,

Nume de catei cu litera N:

Nappy, Niko, Nunu, Nana, Novella, Nippon, Niger, Nicuta, Napoleon, Neil, Nelson, Neptune, Neville, Newman, Newt, Newton, Nicholas, Nick, Nifty, Noah, Noel, Nugget

Nume de catei cu litera O:

Oreo, Onety, Oz, Ora, Oliver, Olivierm, Ollie, Ozone, Omar, Orion, Oscar, Othello, Otis, Otto, Outlaw, Ox, Oxy

Nume de catei cu litera P:

Pitty, Pyn, Pretty, Paly, Patrick, Paters, Paloma, Patton, Pest, Paul, Paulie, Petra, Peabody, Peanuts, Peddler, Penguin, Penn, Pepsi, Permod, Perseus, Peter, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pierre, Pier, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Plato, Pluto, Poet, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porker, Porter, Potter, Primo, Princess

Nume de catei cu litera R:

Rexy, Ranger, Raf, Rambo, Rex, Rayn, Randy, Ranger, Repo, Reeves, Remington, Renegade, Reuben, Rex, Rhett, Rhino, Ricky, Rigby, Riley, RinTinTin, Ringo, Ripley, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rock, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Roman, Romulus, Ron, Roookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner

Nume de catei cu litera S:

Shooter, Scooby, ScoobyDoo, Scooter, Scorpio, Simpson, Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Sergeant, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelley, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Shooter, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smokey, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sorcerer, Speed, Spence,, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Spot, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

Nume de catei cu litera T:

Ted, Tennyson, Terror, Terry, Thatcher, Theosy, Theoodore, Trhief, Thinng, Thoomas, Thumpers, Thunderr, Tigger, Titan, Tag Titian, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar.

Nume de catei cu litera W:

Waldo, Willy, Wags, Wallace, Walter, Warrior, Weasel, Weenie, Wellington, Wesley, Whiskey, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Wilson, Wimpy, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler

| XJulietaaX a răspuns:

Si eu am un bichonel de 3 luni care il adooor si-l cheama Hany:X...si mai am unul(nu stiu ce rasa e)pe care-l cheama Bingo:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sony
Bubu
Pufi
Taz
Oscar
Dona
Tedi
Pampi
Rifi
Rody
Cherry
Daisy
Linda
Aisa
Bibi
Fannie
Kira
Lady
Lala
Pucca
Axy
Lisa

| pinguin_2568 a răspuns:

Thm nimeni nu stie sa scrie cuki? rokhy? ai pute sa ii pui numele blu sau orcie iti aminteste de ceva drag cum ar fi... imi amintesc de ciocolata o sa il cehme cio sau cioco ma rog orice nume e bun de la yahoo-facebook de la Ice-Lazly

| reghi a răspuns:

Uite site cu nume de la a pana la z : http://www.catei-de-vanzare.ro/articole/Nume-de-caini-10.html

| Ramonyk_4829 a răspuns:

Miky,Rokhy,Tedi,Blachy,Max,Bobi :*

| trendybijoux a răspuns:

Buna...bella, cookie-pentru fetita; dodo, bruno-pentru baieti.happy

| Xenohell a răspuns:

Exista multe nume de catelusi,si pentur bichoni, cred eu, ca s-ar potrivi: axel; toto; boby; gimi laughing; cuky rolling on the floor -si mai multewinking