| iulia4u a întrebat:

Buna:*am si eu o intrebare vreau sa-mi cumpar un catelusi si nu stiu ce sa-mi cumpar fetita sau baiat? va rog spuneti-mi si de ce! si va rog si cateva nume dregutebig grinfundita garantata! scuze de categorie da aici sunt mai multi...happy

Răspuns Câştigător
| amdr001 a răspuns:

Nu iti recomand sa iti iei femela... o femela e mai greu de intretinut, sunt mai sensibile si pot avea foarte mari probleme in interior, nu neaparat si in exterior cum ar fi puroi in uter, deci e ceva de neimaginat :O:O:O ia-ti mascul ca sa nu patesti ce am patit eu cu catelusa mea straight face daca vrei mascul poti sa ii dai numele de: lord, mylo, rex, bogie, benny, champion, cosmo, dingo, figo etc, iar daca vrei fetita: dixie, daisy, carla, cora, ilo, leo; este alegerea ta noi ti-am dat doar niste sfaturi si sper sa faci alegerea cea buna, sa iti iubesti animalutul neconditionat, cum va face si elwinking

| iulia4u explică (pentru amdr001):

Da ce a patit catelusa ta?sad

| amdr001 a răspuns (pentru iulia4u):

A murit... pentru ca a avut puroi in uter (acest puroi in uter se cheama piometru, se face doar la femele si cand sunt mai batrane, dar ea a fost tanara, avea 5 ani), nu mancase 2 saptamani din cauze acelei infectii, i-am facut ecografie, operatie, tratamente, tot ce se putea, a reusit la operatie, a rezistat, dar dupa 4-5 zile a murit din cauza ficatului straight face asta s-a intamplat chiar luna asta cryingcryingcrying(( asa ca nu te gandi la banii pe care ii primesti, caci catelusa mea oricum nu putea sa faca pui, sper sa faci alegerea cea buna big grin deci sa te gandesti bine... si daca iti iei femela sa o duci lunar la controale si ecografii caci e foarte riscant, pentru ca sunt mai sensibile din pacate sad BAFTA!

| iulia4u explică (pentru amdr001):

Multumeschappysi imi pare rausaddaca ai nevoie de ceva sa imi trimiti mesajhappymai vorbim!

| amdr001 a răspuns (pentru iulia4u):

Okwinking :*

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un bichon maltez, baiat.Si fetitele sint bune, mai ales ca daca vrei, iti poate aduce si ceva bani.

| OldFirehand a răspuns:

Eu iubesc cainii masculi.Nu zic ca nu imi plac femele numai ca masculii sunt mai usor de tinut.Cand sunt in calduri femelele devin agitate si latra mult iar ca sa le faci operatie ii costisitor si ii si dureros pentru caine.Eu mi-am castrat masculii, nu a costat foarte mult si intr-o zi ii gata, nu ca la femele ca trebuie sa stea la veterinar cam doua zile panca cand se inchide rana.
happy este decizia ta ce cumperi, in fond nu asta conteaza daca sunt masculi sau femele, conteaza sentimentele lor fata de tine.:X
Daca este jucaus si ii mascul poti sa ii dai numele de Kidy sau daca ii mare si mai maroniu.happy poti sa ii dai numele de simba.Eu am un chau chau cu numele de simba si ii splendid.happy
Sper ca te-am ajutat, funda?