| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

V-ati tuns vreodata catelul la un doctor veterinar? Eu i-am facut pentru maine o programare si nu stiu cum va arata dupa, mentionez ca este un bichon havanez, si este foarte agitat si i se va face anestezie [ il va adormi ].
Nu stiu ce rezultat va da, dar la pretul care mi-l cere sper sa fie de folos!

Răspuns Câştigător
| BlueByMe a răspuns:

Nu are ce sa se intample(rau) si eu mi l-am dus pe al meu... dupa ce i-a facut anestezie, dupa tuns cand l-am dus acasa, era cam ametit si nu prea mergea normal(deci sa nu te sperii daca se izbeste de pereti) dar a doua zi isi revine la forma normala. rasa ta este una frumoasa :) si cred ca iar sta foarte bine tuns :) uite o poza cu rasa ta tunsa dar nu inseamna ca al tau va arata asa:
http://www.caini-pisici.com/mare/mare_b3c23165764ea8e73dfceb44af2af4ef.jpg
apropo, poate va trebui sal tii in brate de la veterinar pana acasa ca va fi amortit :D

1 răspuns:
| Lorelai a răspuns:

Si eu am un bichon havanez. Eu l-am dus la doctor doar pentru vaccinuri, nu pentru a-l tunde. Oricum nu se va intmpla nimic rau cu catelusul tau, stai linistita ca va fi bine. Doar e pe mainile unui doctor veterinarhee hee