| Lauracrist a întrebat:

Cainele meu nu sta niciodata la tuns si de asta il duc la veterinar (e bichon havanez). Mereu e foarte speriat. E mai bine sa fie tuns singur, doar cu veterinarul, au sa fiu si eu cu el?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
O sa planga mai tare daca esti si tu de fata deoarece te vede pe tine si crede ca o sa il apareri, de aceea nu este bine sa fi de fata. Ai putea sa incerci la alt salon veterinar, eu asa am procedat cu cainele meu, nu am tuns-o la veterinarul unde o duc de obicei ( stie de acasa ca o duc acolo si nu mai dorea aa mearga si plangea) si am prefera sa o duc unde nu a fost niciodata. La inceput nu a plans, la sfarsit un pic, banuiesc ca se plictisise.

1 răspuns:
| Sasha30 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa fii neaparat cu el, la veterinar stie cum sa il tunda. Mi-am tuns si eu o data cainele. Eu zic ca poti intreba chiar veterinarul. Mult succes cu catelul, sa fie sanatos!