| Keilly a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un aparat foto su nu stiu ce sa aleg dintre Nikon Coolpix p510, Nikon coolpix p520 sau un DSLR Nikon D3100, care este mai bun? Funda >:

6 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Dslr rulesbig grin

| NbhdDaughter a răspuns:

DSLR e cel mai bun. La fel am si eu, si e absolut super. Am facut o gramada de poze artistice cu el, e genial.

| AnnePanda a răspuns:

Nu prea poţi să zici care e mai bun. Tu ce aparat foto ai avut înanite? Gândeşte'te dacă eşti ''ready'' pentru un aparat profesional. Dacă ai mai avut unul înainte şi te pricepi cât de cât poţi merge într'un magazin să vezi care îţi place mai mult, cu care setari esti obijunita, care ti se par mai accesibile. happy Eu am un D3100 şi sunt foarte mulţumită, după ce te obişnuieşti cu el o să îţi iasă pozele excepţional. ♥ Oricare o să îl alegi, trebuie să ştii că fiecare e bun la ceva, cred ca toate 3 se axeaza pe lucruri diferite, de ex portret, peisaj, etc. Şi la asta mai contribuie şi ce obiectiv îţi cumperi. Anyway'. Baftă şi să îl foloseşti cu încredere! happy

| Houstain a răspuns:

Clar Nikon D3100, deoarece este DSLR, ci nu bridge ca celelalte două. La DSLR poţi cumpăra obiective şi filtre pentru tot felul de tipuri de fotografii, gen macro.

| nunuconteaza a răspuns:

DSLR Nikon D3100 :3