| Buburuza2306 a întrebat:

Vreau sa imi iau un animalut de companie... in trecut am avut multi papagali, iar acum ma gandesc la porcusori de guineea... poate iepurasi, soareci d'aia micuti laughing etc. Am nevoie de informatii cam pentru fiecare si niste propuneri pentru alte animalute inrudite cu cele de mai sus, cum sa am grija de ele, care sunt costurile aproximative. Mersi :* Dau funda happy

1 răspuns:
| BizuBVBArmy a răspuns:

Chinchilele sunt super dragute si f energice si nici nu sunt scumpe uite cateva informati despre ele
Chinchilla este un animal cu blana deasa, o coada stufoasa ca si veverita, urechi medii, partea posterioara si picioarele seamana cu cele ale cangurului. Este crescuta ca animal de companie datorita infatisarii sale, fiind un animal curat si cu o personalitate aparte.rincipalele nutrețuri care intră în hrana mamiferului sunt fânul, concentratele, masa verde și suculentele. Deși este un animal de talie mică, tubul său digestiv măsoară 300 mm.