| Max_David_1994 a întrebat:

1. Ce animal de companie sa aleg? Ma refer la animalute mici care stau in cusca. Hamsteri, porcusori de guineea... Vreau animalute care sa le poti tine in mana nu ca pesti.
2. Ce ati alege intre hamsteri si porcusori de guineea? Argumentati va rog. Mie imi plac hamsteri pitici chinezesti pentru ca sunt mici, dragalasi, si frumosi. !

Răspuns Câştigător
| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

I-ati o veverita rolling on the floor Sunt dragute big grin Hamsterii sunt draguti dar mor repede. Adica daca uiti intr-o zi sa le schimbi ceva am auzit ca pot muri sau ceva...
O prietena de-a mea a avut si i-au murit in 2 saptamani. Iti poti lua papagali, carora trebuie sa le dai drumul in casa. Eu am big grin Sunt fooooooarte draguti! happy

6 răspunsuri:
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Mie îmi plac hamsterii pitici.Sunt frumosi.Eu ti-as recomanda sa iei hamsteri pitici

| Veva a răspuns:

Buna,
dintre hamsteri si porcusori de guineea prefer porcusului de guineeea.Hamsterii sunt prea mici si ii poti pierde prin casa apoi trebuie sa stai cu "capcana" cateva zile sau cand li se face foame sa ii poti prinde pentru ca stau ascunsi. Porcusorului ii poti face si "freza".Eu personal nu iti recomand nici unul pentru ca miros foarte urat si fac multa mizerie.
La momentul actual am un motan, nevoile le face la nisip, te poti juca cu el fara frica de a-l strivi, iar afectiunea este reciproca happyDe asemeni iti recomand si un papagal daca vrei un animalut mic (il poti invata sa vorbeasca)
Funda? big grin

| wLt a răspuns:

Hamsteri, sunt și mai ușor de îngrijit și mai drăguți.
Toate cele bune!

| Bucatariu_Paul_1994 a răspuns:

Daca vrei animale care stau in cusca ai putea alege si perusi, papagali... Dar daca vrei dintre Hamsteri si Porcusori de Guiinea, eu as opta pentru hanmseri. Sunt mici si dragalasi, poti sa te joci cu ei.

| Paty0810 a răspuns:

Testoasa este solutia ta....sta in acvariu dar si pe uscat

| Max_David_1994 explică (pentru Paty0810):

Pfffai, nu-mi plac chestiile ale!