| guraliva23 a întrebat:

Buna vreau sa-mi cumpar o broasca testoasa dar sunt de mai multe feluri care specie va place voua? cat costa? ce manca? cat costa mancare? cum se inmulteste? eu vreau sa-mi iau pereche deci cum sa le construiesc acvariul? funda primul si cel mai bun raspuns corect!

Răspuns Câştigător
| CandyღDulceata a răspuns:

Buna! Si eu am vrut sa imi iau ( un prieten are ) si numa nu mi am facut timp pentru a cumapara o. http://www.google.ro/......tp?/imgres Astea (la care ti am timis linkul ) sunt cele mai indicate pentru casa astea si inca o specie putin mai mare http://www.google.ro/......tp?/imgres Mancarea nu costa mult sunt asazisele borcanase cu viermisori, carene de pui, ceva legume toate amestecate si acel borcanas coasta doar 10 lei, sau depinde ce vrei sa ii cumperi (mancare, iti spunce cel de la petshop ) Cand am fost eu in oras am vazut ca o broasca nu coasta mai mult de 20 de lei (acea mica ). Iar in legatura cu mancarea nu iti face grigi ( NU te speria ) 6 luni mananca si 6 luni NU (este intr o stare aparte ) Nu este neaparat ACVARIU fiindca ele majoritatea timpului si o petrec pe uscat deci nu si ar avea rostul si acvariul (acest prieten al meu o lasa prin casa sa se plimbe iar locul ei favorit era sub frigider la racoare ) trebuie sa le faci baie caci ele isi schimba pielea (de pe cap picioare.) si trebuie sa le o inlaturi... Sper ca te am ajutat :) :*:*:* ...Bafta cu BROSCUTA :) Pupicii :o3

5 răspunsuri:
| AnabelleKr a răspuns:

Pai, cel mai bine ar fi sa mergi la un petshop, iar cei de acolo te vor ajuta.
Eu am fost ieri in petshop in real si erau broscute cu 30 lei.

| denisukka13 a răspuns:

Eu am primit o broasca testoasa de craciun. Nu e scumpa(pana in 50 de lei una).Eu am broasca testoasa cu tample galbene. Mancarea este de mai multe tipuri dar eu la inceput i-am dat Gammarus apoi am gasit la Auchan un meniu saptamanal care cuprinde mai multe tipuri de mancare :viermisori, pesti, inima de vita, gammarus si altele.Si mancarea e foarte ieftina.Eu iau meniul saptamanal cu 10 lei cam asa.Cum se inmultesc nu stiu pentru ca am doar unabig grin

| cuticaadrian2 a răspuns (pentru denisukka13):

Salut
Vreau sa imi iau si eu o broscuta
Dar unii spun ca moare daca ei doar una
Tu de cat timp o ai