| nuspuncinesunt2 a întrebat:

Buna! Vreau si eu sa imi cumpar un papagal Amorez...Sunt din Bacau.Am cautat pe toate site-urile dar unul costa 150 lei.Mi se par cam umflate preturile pentru un Amorez.Stie cineva pe unde prin Bacau pot gasi Amorezi? Va rog nu ma luati cu,,Da ce,nu poti trai fara sa iti cumperi unul?" sau,,Da mai bine ia-ti ceva mai ieftin" sau,,Ce,caine sai pisica nu e buna?" nu,va rog nu ma luati cu de astea. Apropo, am pisici acasa dar se inteleg bine cu pasarile.Am adus o data o vrabiuta in casa care avea aripa jumulita de pene si am lasat-o prin casa la un timp. Pisicile nu au avut treaba cu ea.Ba chiar o data am prins vrabiuta cum dormea langa ele.
Dar itrebarea e:Stiti pe unde pot gasi amorezi in Bacau?
Poate stiti persoane care vand, targuri, poate chiar sunteti o persoana care vinde...Multumesc!

7 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Muta-te in biuciuresti tongue

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Zuzu1991):

Am intrebat si eu unde se pot gasi in Bacau...

| darrio2007 a răspuns:

La magazine de pet shop din oras, ai incercat?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Si ti-am raspuns, mve cu respect la bACAU - litera mica, INTENTONATA (Bacau, unde nu am nici o idee... oarecare tongue )

| nuspuncinesunt2 explică (pentru darrio2007):

Da.Au doar Perusi.Dar Perusii traiesc destul de putin (5-8 ani, pe cand cei Agapornis intre 10 si 15 ani) si eu tin foarte mult la animale si mi se rupe sufletul daca moare repede. Iubesc animalele.Si pentru mine pierderea cuiva drag e cel mai rau lucru.Fie om, sau animalut.

| darrio2007 a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Din pacate, toti murim, mai devreme sau mai tarziu. Va trebui sa accepti asta, este inevitabil.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru darrio2007):

Stiu.Multumesc!